Szokujące odkrycie w Częstochowie. Z rzeki wyłowiono ciało.

Do szokującej sytuacji doszło podczas poniedziałkowego popołudnia. Z rzeki przy ul. Krakowskiej wyłowiono ludzkie zwłoki.

Ciało, które znajdowało się w rzece, zostało dostrzeżone przez przypadkowego przechodnia w poniedziałek, w okolicach 17:30. O sprawie szybko poinformowano policję. Na miejsce skierowano odpowiednie służby, które wyłowiły zwłoki z rzeki. Na ten moment osoba figuruje jako tzw. NN (nazwisko nieznane przyp. red.).

Służby, które skierowane zostały na miejsce zdarzenia, stwierdziły jedynie, że ciało jest w stanie ”daleko posuniętego rozkładu”, co mocno utrudnia identyfikację. Najprawdopodobniej to zwłoki mężczyzny, choć policja na ten moment nie jest w stanie stwierdzić tego z pewnością, właśnie z uwagi na ich stan.

Częstochowska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie ”nieumyślnego pozbawienia życia”. Prowadzone są czynności, które mają na celu ustalenie, kim jest znaleziona osoba i w jakich okolicznościach mogło dojść do jej śmierci. Pozwoli to ustalić zlecona przez śledczych sekcja zwłok.

Red.
Fot. Norbert Synowiec