CEMEX Polska Budowlaną Firmą Roku!

Magazyn Builder nagrodził liderów rynku budowlanego. CEMEX Polska sp. z o.o. uzyskał tytuł ”Budowlanej Firmy Roku”. ”Osobowością Branży” został Michał Grys, Członek Zarządu firmy oraz Dyrektor Pionu Materiałów.

Prestiżowe wyróżnienia magazynu Builder zostały przyznane już po raz dwudziesty. Wręczenie nagród laureatom miało miejsce w trakcie uroczystej Gali, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Choć większść osób w naszym regionie kojarzy CEMEX z Rudnikami, to firma przeszła prawdziwą ewolucję od lokalnego przedsiębiorstwa, do jednej z największych globalnych firm w branży materiałów budowlanych. Aktualnie zatrudnia ponad 46 tysięcy pracowników na całym świecie. Strategiczne obszary działalności CEMEX obejmują obie Ameryki, Europę, Bliski Wschód, Azję i Afrykę.

Budowlana Firma roku

CEMEX Polska uzyskał tytuł ”Budowlanej Firmy Roku” w kategorii ”Producent materiałów budowlanych”. Firma prowadziNa szczególną uwagę zasługują w tym kontekście działania podejmowane przez CEMEX w ramach globalnej strategii ”Future in Action”, której celem jest przeciwdziałanie zmianom klimatu. Firma, będąca czołowym producentem cementu, betonu towarowego i kruszyw, konsekwentnie wzbogaca swoje portfolio niskoemisyjnych produktów. Klienci CEMEX w Polsce mogą już korzystać z cementów, betonów, a także domieszek z linii Vertua®.

– Zielone budownictwo to przyszłość branży budowlanej. Jednym z jego filarów są niskoemisyjne materiały, które pozwalają inwestorom na znaczącą redukcję śladu węglowego realizowanych projektów. Dostarczanie takich materiałów klientom to jeden z priorytetów CEMEX – mówi Rafał Gajewski, Dyrektor Pionu Handlowego, Członek Zarządu w CEMEX Polska Sp. z o.o. – Otrzymana nagroda stanowi dla nas potwierdzenie, że nasze działania na rzecz lepszej, zrównoważonej przyszłości, są dostrzegane i doceniane. To także dodatkowa motywacja do dalszego doskonalenia oferowanych rozwiązań – dodaje.

Osobowość Branży

Tytułem „Osobowości Branży” uhonorowany został Michał Grys z CEMEX Polska. Kapituła doceniła m.in. jego zaangażowanie w proces doskonalenia jakości produktów i usług oferowanych przez CEMEX oraz dbałość o zapewnienie najwyższych standardów operacyjnych w obszarach produkcji i dystrybucji.

Grys aktywnie działa również w organizacjach zrzeszających producentów materiałów budowlanych. Od 2020 roku pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego w Polsce (SPBT).

– Bardzo cenię sobie nagrody przyznawane przez ekspertów, dlatego tytuł przyznany przez magazyn Builder ma dla mnie szczególne znaczenie – mówi Michał Grys.

Wyróżnienie to chciałbym dedykować moim współpracownikom z CEMEX Polska, w szczególności pracownikom Pionu Materiały oraz współpracownikom ze Stowarzyszenia Producentów Betonu Towarowego, którzy istotnie przyczynili się do uzyskania przeze mnie tego cennego tytułu.

O konkursie

„Builder Awards” to nagrody przyznawane w celu wyłonienia wyróżniających się firm i osób działających na polskim rynku budowlanym, promocji tych firm i osób oraz upowszechniania dobrych praktyk w branży budowlanej.

O przyznaniu wyróżnień decyduje Kapituła, której przewodniczył profesor Leonard Runkiewicz z Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, członek Rady Naukowej Instytutu Techniki Budowlanej.

O CEMEX Polska

CEMEX to globalna firma z branży materiałów budowlanych, która troszczy się o lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń, dzięki zrównoważonym produktom i rozwiązaniom. Poprzez nieustanne innowacje oraz szeroko zakrojone prace badawcze i rozwojowe, firma dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej. CEMEX to lider gospodarki o obiegu zamkniętym w sektorze budowlanym, a dzięki wdrażaniu nowych technologii, jest również pionierem w zakresie wykorzystania paliw alternatywnych i surowców wtórnych w procesach produkcyjnych. CEMEX oferuje cement, beton towarowy, kruszywa oraz rozwiązania urbanizacyjne na rozwijających się rynkach całego świata, a międzynarodowy zespół świadczy na rzecz klientów wysokiej jakości usługi, wykorzystując technologie cyfrowe.

Red.