Ząbki

Informacje

Jeden z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych wkrótce w Ząbkach

Jeden z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych wkrótce w Ząbkach

2018-02-25 23:58:18

W podwarszawskich Ząbkach dobiega końca budowa jednego z najnowocześniejszych szpitali psychiatrycznych w kraju, ale i w Europie. To także jedna z największych inwestycji zdrowotnych dofinansowanych z mazowieckiego RPO 2014-2020. Projekt otrzyma ponad 95,8 mln zł, a całkowita jego wartość to aż 137,1 mln zł.

Burmistrz Ząbek skarży się na brak oferentów (wideo)

Burmistrz Ząbek skarży się na brak oferentów (wideo)

2017-07-29 15:33:08

Robert Perkowski, Burmistrz Ząbek, tłumaczy problem z realizacją planów inwestycyjnych w Ząbkach. Jak twierdzi, główną przyczyną opóźnień w modernizacji miasta jest brak ofert w przetargach.

Nowe ulice w Ząbkach budzą wątpliwości mieszkańców

Nowe ulice w Ząbkach budzą wątpliwości mieszkańców

2017-07-19 18:56:09

Burmistrz Ząbek, Robert Perkowski, już 2 lata temu zapowiadał budowę ulic Złotej i Nowoprojektowanej. Roboty ruszyły na początku wakacji. Jest szansa, że na jesieni br. pojedziemy nowymi drogami.

23-latek z Ząbek znęcał się nad babcią

23-latek z Ząbek znęcał się nad babcią

2017-05-26 10:13:07

Dwukrotnie usłyszał zarzuty znęcania się nad swoją 76-letnią babcią. Tym samym materiały sprawy z aktem oskarżenia 23-letniego Mateusza Z. trafiły do sądu. To jednak nadal nie ostudziło zapędów młodego mężczyzny do znęcania nad starszą kobietą, która była też dla niego ustanowioną rodziną zastępczą. Kolejny raz urządził awanturę i dopuścił się do stosowania wobec 76-latki przemocy.

Turniej Szermierczy w Szabli Dziewcząt i Chłopców w Ząbkach

Turniej Szermierczy w Szabli Dziewcząt i Chłopców w Ząbkach

2017-05-24 15:46:51

W dniu 17 czerwca br w Ząbkach odbędzie się druga edycja ogólnopolskich zawodów szermierczych dzieci i młodzieży. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Szabla Ząbki”.

UKS Ząbkovia Ząbki wygrała XVII edycję turnieju

UKS Ząbkovia Ząbki wygrała XVII edycję turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

2017-05-04 12:19:14

Zakończyła się XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. 2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie poznaliśmy piłkarskich mistrzów do lat 10 i do lat 12. W rozgrywkach dziewczynek zwyciężyły UKS Ząbkovia Ząbki z woj. mazowieckiego (kategoria U-12).

Relacje

Uczniowie SP3 z Ząbek na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie SP3 z Ząbek na Uniwersytecie Warszawskim

2798

Uczniowie z klasy IIe Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach uczestniczyli we wrześniu w pokazowej lekcji programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Lekcja miała pokazać nauczycielom informatyki, jak wprowadzać dzieci w skomplikowany świat kodów.

1 października KYOKUSHIN CUP 4 w Ząbkach

1 października KYOKUSHIN CUP 4 w Ząbkach

3529

Klub Sportów Walki KYOKUSHIN zaprasza na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ząbkach - KYOKUSHIN CUP 4. W tych prestiżowych rozgrywkach prowadzonych w formie dużej Gali Sportów Walki z pokazami, weźmie udział około 30 klubów z całej Polski.

Natalia Przybysz z Ząbek zaprasza na koncert z piosenkami The Beatles

Natalia Przybysz z Ząbek zaprasza na koncert z piosenkami The Beatles

2902

Natalia Przybysz to jedna z bardziej popularnych wokalistek w Polsce. Znana z zespołu the Sistars i wielu innych projektów jazzowo-rockowych. 16. lipca będzie jej można posłuchać w Warszawie na koncercie "Spragnieni Lata" sponsorowanym przez Cydr Lubelski.

UKS Ząbkovia Ząbki - AS Roma 1:5 - Relacja

UKS Ząbkovia Ząbki - AS Roma 1:5 - Relacja

2900

25. czerwca 2016r. na Stadionie Miejskim w Ząbkach odbył się mecz towarzyski piłkarek kategorii wiekowej U12 pomiędzy drużynami Ząbkovii Ząbki i AS Romy. Wynik 1:5.

Wideorelacja z festynu rodzinnego w Przedszkolu Publicznym

Wideorelacja z festynu rodzinnego w Przedszkolu Publicznym "Skrzat" w Ząbkach

2492

Tegoroczny festyn rodzinny w "Skrzacie" na długo zapisze się w naszej pamięci. Przede wszystkim ze względu na wspaniałą atmosferę, jaką na scenie przedszkolnego amfiteatru i poza nim stworzyli rodzice i wychowawcy. Ogromne wrażenie zrobił na nas wysiłek organizacyjny, jaki został w tę imprezę włożony. Nie byłaby ona możliwa bez zaangażowania wielu osób, w tym rodziców dzieci, które do przedszkola uczęszczały w minionych latach.

IX Bieg Ząbkowski - dekoracja zwycięzców

IX Bieg Ząbkowski - dekoracja zwycięzców

3046

Tegoroczny bieg zgromadził kilkuset zawodników i zawodniczek w różnych grupach wiekowych. Przedszkolaki pobiegli na dystansie 300m. Szkoły podstawowe na odległość 1500m. Wraz z wiekiem dystans rósł do 2500m. Najdłuższy odcinek do pokonania mieli biegacze biegu głównego, bo aż 5000m (dwie pętle wokół stadionu miejskiego w Ząbkach).

Warsztaty edukacyjne dla rodziców w przedszkolu

Warsztaty edukacyjne dla rodziców w przedszkolu "Skrzat" w Ząbkach

3049

Przedszkole Publiczne nr 3 w Ząbkach kolejny rok organizuje cykl warsztatów edukacyjnych pod nazwą „Szkoła dla Rodziców”. Chodzi o to, by stworzyć rodzicom warunki do dzielenia się doświadczeniami w wychowaniu dzieci. Główny temat spotkań to sposób właściwej komunikacji z dzieckiem. Warsztatom sprzyja bezpośredniość prowadzących terapeutów oraz domowa atmosfera samego przedszkola.

Wiesław Kowalski

Wiesław Kowalski "Z gitarą przez młodość i dorosłe życie"

3133

23. stycznia 2016 w MOK Ząbki odbył się koncert Wiesława Kowalskiego pt. "Z gitarą przez młodość i dorosłe życie".

Burmistrz Perkowski: priorytetem nie jest ul. Powstańców

Burmistrz Perkowski: priorytetem nie jest ul. Powstańców

3365

Obecnie największym priorytetem nie jest ul. Powstańców, ale ulica do niej równoległa. Będzie łączyła ulice: Złota, Kościelna i Herberta. Nie będzie za to miała połączenia ani z ul. Chełmżyńską, ani z Żołnierską.

Władze Ząbek mają dylemat: drogi czy szkoły

Władze Ząbek mają dylemat: drogi czy szkoły

3058

Dzięki inwestycji za ok. 2 mln zł na całej ul. Powstańców jest już kanalizacja przeciwdeszczowa. Część tych pieniędzy pochodzi od prywatnych deweloperów i inwestorów. Kolejny problem to utwardzanie dróg.

W 2016r. Ząbki inwestują w oświatę

W 2016r. Ząbki inwestują w oświatę

3092

Jak powiedział Burmistrz Robert Perkowski podczas spotkania z mieszkańcami ul. Powstańców, Ząbki można by stawiać za wzór płodności na skalę ogólnopolską. W latach 2014-2015 odnotowano w Ząbkach największy przyrost naturalny w Polsce.

7.7 mln zł na inwestycje w Ząbkach w 2016r.

7.7 mln zł na inwestycje w Ząbkach w 2016r.

3035

29. grudnia 2015r. uchwalono budżet miasta Ząbki. Zakłada on wydanie 7.7 mln zł na inwestycje infrastrukturalne w mieście. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na szkoły i ich rozbudowę. Dużo mniej pieniędzy niż w poprzednich latach przypadnie na poprawę dróg.

Wywiady

Mieszkańcy utrudniają odbiór Szkoły Podstawowej w Ząbkach?

Mieszkańcy utrudniają odbiór Szkoły Podstawowej w Ząbkach?

787

Burmistrz Perkowski tłumaczy przyczyny opóźnień w odbiorze nowego budynku w SP1 w Ząbkach. Prace modernizacyjne zakończyły się już w wrześniu 2017r. Tymczasem mamy luty, a dzieci wciąż nie mogą korzystać z nowych pomieszczeń.

Gdzie leży przyczyna takiej sytuacji? Wg burmistrza Ząbek przyczyniają się do tego mieszkańcy sąsiadujących ze szkołą ulic. Jak twierdzi, w trakcie budowy i po niej podnoszone są przez nich rozmaite zarzuty pod adresem wykonawcy inwestycji, m.in. kwestie bezpieczeństwa dzieci, czy dostępu do własnych posesji po remoncie lokalnych dróg.

Skargi mieszkańców składane do różnych instancji oraz przeciągające się procedury sprawiają, że budynek stoi pusty, a uczniowie podstawówki nadal tłoczą się w starych salach. W nowym skrzydle miały się znaleźć szatnie, świetlica, zaplecze kuchenne, niewielka sala gimnastyczna, dwie sale lekcyjne, biblioteka, pomieszczenia administracyjne oraz pokój nauczycielski.

Prawda zapewne leży pośrodku. Oby tylko kolejna wielka inwestycja oświatowa w Ząbkach, jaką jest budowa SP4, nie utknęła, bo komuś nie spodoba się widok żurawia za oknem, albo rozkopana ulica.

Źródło wideo: Youtube / Robert Perkowski.

Burmistrz Perkowski: Ząbki stały się rajem dla deweloperów, ale dla miasta to wyzwanie

Burmistrz Perkowski: Ząbki stały się rajem dla deweloperów, ale dla miasta to wyzwanie

2474

Ząbki w ostatnich latach stały się wielkim placem budowy. Miasto przyciąga deweloperów, ponieważ może poszczycić się różnymi atutami. Z Ząbek do centrum Warszawy jest często bliżej niż z niejednej warszawskiej dzielnicy. Poza tym, Ząbki posiadają plan zagospodarowania przestrzennego pokrywający całe miasto, przyzwoitą sieć wodociągową i sanitarną. Dla dewelopera oznacza to mało znaków zapytania pod kątem inwestycyjnym.

Szacuje się, że dzięki temu w mieście osiedliło się ok. 65 tys. osób, z czego zaledwie połowa jest tu zameldowana i odprowadza podatki. Dla władz miasta to ogromne wyzwanie, by z tych środków zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców.

Kyokushin Cup4. Ostra rozgrzewka karateków w Ząbkach

Kyokushin Cup4. Ostra rozgrzewka karateków w Ząbkach

2359

Tym razem spotkaliśmy się w Ząbkach na turnieju seniorów. Udało się zaprosić do udziału w zawodach medalistów mistrzostw Polski i Europy. Turniej w Ząbkach odbywał się 3 tyg. przed Mistrzostwami Polski Open. Seniorzy sprawdzali formę w full kontakcie w kategorii +80kg i powyżej. Dzieci mogły podglądać, jak walczą najlepsi zawodnicy w kyokushin karate. Być może one też kiedyś powalczą w finale kolejnych edycji tego turnieju.

JadeBusem - aplikacja dla dojeżdżających do Warszawy

JadeBusem - aplikacja dla dojeżdżających do Warszawy

2303

W Ząbkach powstała aplikacja mobilna, którą każdy mieszkaniec powiatu wołomińskiego powinien mieć w swoim telefonie. Przyda się ona każdemu, kto musi korzystać z codziennych dojazdów do i z Warszawy. JadeBusem to aplikacja, dzięki której znajdziemy najlepsze połączenie autobusowe, w dowolnym miejscu i czasie. Aplikację stworzył Grzegorz Bielański na bazie własnych doświadczeń z lokalną komunikacją miejską.

Głosuj na portal sportowy z Ząbek i 25 tys. zł od marki Lech

Głosuj na portal sportowy z Ząbek i 25 tys. zł od marki Lech

2664

Magda Markowska i Radosław Węglarz są twórcami portalu sportowego tuzagram.pl, który bierze udział w konkursie na grant marki Lech Premium. Chodzi o niemałe pieniądze, bo rywalizacja toczy się o 25 tys. zł. Portal skierowany jest do osób, które są pasjonatami sportów drużynowych, a z różnych względów brak im czasu, by zająć się organizacją meczów, albo nie wiedzą, gdzie w okolicy można taki mecz zorganizować. Portal rywalizuje w kategorii "łączenie ludzi". Można na niego głosować do 5 czerwca na stronie: www.urbanforms.org/lechstarter. Codziennie każdy może oddać nowy głos!

7. edycja Junior Kyokushin Cup Ząbki 2016

7. edycja Junior Kyokushin Cup Ząbki 2016

2349

W SP1 w Ząbkach w ub. weekend odbyły się zawody spod znaku sportów walki. Zajrzeliśmy tam z kamerą, by przeprowadzić rozmowę z organizatorem turnieju p. Marcinem Sieradzkim i by uwiecznić ducha walki wśród dzieci i młodzieży. Emocji, czasem także łez, nie brakowało. Najmłodszym i najdzielniejszym zawodnikiem zawodów został Krzesimir Karbownik.

Co dalej ze sportem i stadionem w Ząbkach?

Co dalej ze sportem i stadionem w Ząbkach?

2492

Wraz z upadkiem klubu Dolcan Ząbki sport w Ząbkach na najwyższym poziomie również się skończył. Jak mówi Burmistrz Robert Perkowski, Ząbki znikają z mapy sportowej Polski. Profesjonalnej sekcji piłkarskiej nie udało się uratować mimo licznych deklaracji pomocy dla klubu z różnych stron. Poprzedni właściciel nie znalazł wspólnego języka z potencjalnym inwestorem z zagranicy. Na szczęście stadion nadal jest własnością miasta. Miejski Klub Sportowy Dolcan Ząbki nadal istnieje (nie mylić z upadłym klubem piłkarskim). A mieszkańcom pozostaje cieszyć oko i ucho lokalnymi, kameralnymi imprezami na tym obiekcie. 

Powiat wołomiński to zagłębie talentów tanecznych na skalę międzynarodową

Powiat wołomiński to zagłębie talentów tanecznych na skalę międzynarodową

2366

W Ząbkach odbyły się eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata World Dance Union. W trakcie zawodów przeprowadziliśmy rozmowę z p. Kingą Jakubowską, organizatorką i wiceprezesem Związku Nowoczesnego Tańca Sportowego.

Czy Ząbki złapały filipińskiego bakcyla?

Czy Ząbki złapały filipińskiego bakcyla?

2515

Mieszkańcy Ząbek prawdopodobnie bardzo lubią filipińskie sztuki walki. 2. kwietnia br. po raz kolejny w tym mieście zorganizowano turniej sportowy w tej dyscyplinie. Zawodników gościł Robert Kwiatkowski z klubu UKS Omega Sports. Impreza miała rangę Mistrzostw Mazowsza. Na matach rywalizowało ponad 100 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najliczniejszą grupę stanowiły dzieci.

Czy Gmina Ząbki sfinansuje remont odcinka drogi DW634 przechodzącej przez miasto?

Czy Gmina Ząbki sfinansuje remont odcinka drogi DW634 przechodzącej przez miasto?

3066

Podczas I Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego w Zielonce dowiedzieliśmy się o planowanej modernizacji drogi wojewódzkiej DW634 przechodzącej przez Ząbki. Informacją tą podzielił się Dyrektor Zbigniew Ostrowski z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Dodał przy tym, że Burmistrz Ząbek podjął decyzję o sfinansowaniu budowy 1.3 km tej drogi na odcinku od ul. Orlej do ronda na DW634 wraz ze wszystkimi mediami. Koszt inwestycji to kilkanaście milionów zł. Postanowiliśmy zapytać p. Roberta Perkowskiego, Burmistrza Ząbek, czy Gminę stać na taki wydatek.

Wypowiedzi dyr. Zbigniewa Ostrowskiego można posłuchać tutaj (od. 7.45)

Robert Perkowski, Burmistrz Ząbek, odpowiada na obawy dot. budowy ronda na skrzyżowaniu Maczka i Powstańców

Robert Perkowski, Burmistrz Ząbek, odpowiada na obawy dot. budowy ronda na skrzyżowaniu Maczka i Powstańców

3505

Wkrótce rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ul. Maczka i Powstańców w Ząbkach. Niestety inwestycja ta budzi niepokój mieszkańców wspólnoty „Kopernik”, znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłego ronda. Rondo "zabierze" część obecnego osiedla "Kopernik". Przesunie ruch samochodów pod bloki. W miarę upływu czasu może to powodować naruszenie konstrukcji budynków i spadek wartości tej nieruchomości.

Z kolei, Robert Perkowski, Burmistrz Ząbek, przekonuje, że budowa ronda jest nieodwołalna. Jego zdaniem rondo usprawni ruch samochodów, spowolni prędkość pojazdów, poprawi bezpieczeństwo pieszych i połączy ten ciąg komunikacyjny z nowo-projektowaną ul. Złotą. Zdaniem Burmistrza, nie ma już pola manewru, a ronda nie da się przesunąć w inne miejsce, tak by nie ingerowało w czyjąś własność. Za brak wcześniejszej dyskusji z mieszkańcami na ten temat winę ponoszą radni z rejonu ul. Powstańców.

Jolanta Salak, Dyrektorka PP3 w Ząbkach: Jesteśmy przedszkolem, które stara się całościowo zaopiekować dzieckiem

Jolanta Salak, Dyrektorka PP3 w Ząbkach: Jesteśmy przedszkolem, które stara się całościowo zaopiekować dzieckiem

2414

Jesteśmy przedszkolem, które stara się całościowo zaopiekować dzieckiem. Mamy specjalistów w różnym zakresie: psychologa, logopedów, terapeutę integracji sensorycznej i salę do terapii sensorycznej - mówi p. Jolanta Salak, Dyrektorka Publicznego Przedszkola nr 3 "Skrzat" w Ząbkach - Dziecko przychodzi do naszego przedszkola, we wrześniu jest diagnozowane, a od października zaczyna się intensywna praca.