Wołomin

Informacje

Przyjechał do Polski, by zabić żonę

Przyjechał do Polski, by zabić żonę

2018-02-14 00:20:36

Przejechał z Finlandii gdzie mieszkał od dłuższego czasu do Polski na sprawę rozwodową zaplanowana na początek lutego. Kilka dni temu w godzinach wieczornych będąc w stanie nietrzeźwości wziął z kuchni nóż i zaatakował swoją żonę. Kobieta broniąc się odniosła poważne obrażenia.

Co słychać w sprawie remontów wołomińskich szkół i przedszkoli

Co słychać w sprawie remontów wołomińskich szkół i przedszkoli

2017-08-24 16:56:03

Już za chwilę zabrzmi pierwszy dzwonek w roku szkolnym 2017/2018. Czy wołomińskie dzieci i młodzież będą miały gdzie się uczyć? Prezentujemy przegląd remontów w wołomińskich placówkach edukacyjnych.

Strażacy z Wołomina pomagają w Rytlu na Pomorzu

Strażacy z Wołomina pomagają w Rytlu na Pomorzu

2017-08-23 13:15:20

11 sierpnia - wielka katastrofa w Rytlu na Pomorzu. Sołtys Rytla - Rafał Ossowski we współpracy z Burmistrzem Gminy Czersk Panią Jolantą Fierek piszą apel do gmin w całym kraju z prośbą o pomoc. Jeden z listów dociera do Wołomina.

Spławikowy Puchar Wołomina 2017

Spławikowy Puchar Wołomina 2017

2017-08-18 12:37:50

Burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan objęła honorowym patronatem zawody wędkarskie, które odbędą się już w najbliższy weekend w miejscowości Kania Polska nad Bugiem.

Za nami druga odsłona PARKOGRANIA

Za nami druga odsłona PARKOGRANIA

2017-08-15 16:49:52

W piątek, 11 sierpnia na Skwerze Wodiczki w Wołominie odbył się koncert Edyty Góreckiej. Młoda artystka swoje muzyczne inspiracje czerpie w brytyjskiej muzyce gitarowej oraz melodiach islandzkich.

79-letni

79-letni "chemik" z Wołomina produkował amfetaminę (wideo)

2017-07-10 17:09:41

300 litrów różnych odczynników chemicznych służących do wytwarzania narkotyków, 1,2 kg gotowej amfetaminy, 50 litrów substancji, aparatura do produkcji i zatrzymanie 3 osób zajmujących się wytwarzaniem amfetaminy – to efekt pracy policjantów CBŚ Policji z Poznania.

Relacje

Niepełnosprawne dzieci też chcą grać w piłkę!

Niepełnosprawne dzieci też chcą grać w piłkę!

4255

Trwają eliminacje do finału charytatywnego turnieju piłkarskiego "Dzieci-Dzieciom". 4. lutego w Wołominie spotkają się najlepsze dziecięce drużyny piłkarskie z regionu wołomińskiego. Oprócz rywalizacji sportowej i zabawy ważny jest też cel pomocy podopiecznym wołomińskiej fundacji "Słyszę-Mówię-Czuję". To dzieci z różnymi zaburzeniami mowy i słuchu. One także chciałyby trenować piłkę nożną. Licytacja fantów piłkarskich oraz datki od rodziców startujących w turnieju młodych piłkarzy ma pomóc im ten cel zrealizować.

Tang Soo Do - nowa dyscyplina na mapie sportów walki

Tang Soo Do - nowa dyscyplina na mapie sportów walki

4478

W ub. weekend na wołomińskiej mapie sportów walki zadebiutował Tang Soo Do. To dyscyplina łącząca w sobie elementy japońskiego karate i koreańskiego taekwondo. Na pierwszy turniej do Wołomina zjechało 9 ekip, w tym 4 reprezentujące stricte Tang Soo Do, a pozostałe z innych szkół walki.

Burmistrz Elżbieta Radwan do seniorów: Jesteście solą tej ziemi

Burmistrz Elżbieta Radwan do seniorów: Jesteście solą tej ziemi

4844

Wołomińscy seniorzy nie zawiedli i licznie przybyli do MDK Wołomin na inaugurację Wołomińskiej Karty Seniora. Burmistrz Elżbieta Radwan w przemówieniu do zgromadzonych na sali przypomniała o wysiłkach miasta na rzecz starszego pokolenia.

Akcja NEFROTEST ratuje życie mieszkańcom Wołomina

Akcja NEFROTEST ratuje życie mieszkańcom Wołomina

2556

Kilkoro spośród mieszkańców, którzy przebadali się w ramach akcji NEFROTEST w Centrum Dializ Fresenius w Wołominie dowiedziało się, że są poważnie chorzy. Mogą znajdować się w V stadium przewlekłej choroby nerek (PChN), co oznacza, że rozpoczynają one walkę o zachowanie życia. Żadna z nich nie wiedziała, że jej nerki pracują już bardzo źle i nie czyszczą organizmu z toksyn.

Młodzi parafianie grają w piłkę. II Turniej Piłki Nożnej Diecezji Warszawsko-Praskiej

Młodzi parafianie grają w piłkę. II Turniej Piłki Nożnej Diecezji Warszawsko-Praskiej

2861

W dniach 1-2 października na hali sportowej w ZS im. Jana Pawła II w Duczkach odbył się II Turniej Piłki Nożnej Diecezji Warszawsko-Praskiej. Spotkania rozgrywano w trzech kategoriach wiekowych (Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Open). Jak zwykle trzeszczały kości i nie zabrakło emocji. Rozmawiamy z Przemysławem Chlebowskim, jednym z organizatorów turnieju.

Wolontariusze międzynarodową wizytówką Wołomina

Wolontariusze międzynarodową wizytówką Wołomina

3259

Wolontariat to dobrowolna i bezpłatna praca, której celem jest wsparcie innych osób lub ważnych idei społecznych. Różne mogą być pobudki zaangażowania w wolontariat. Od zwykłej chęci zrobienia czegoś dobrego, po motywy religijne. Sami wolontariusze mówią o potrzebie kontaktu z innymi ludźmi, poznawaniu nowych krajów, czy zdobywaniu nowych umiejętności.

Nie ma nic lepszego od zdrowia naszego. Powiatowy festiwal piosenki o zdrowiu

Nie ma nic lepszego od zdrowia naszego. Powiatowy festiwal piosenki o zdrowiu

2961

27 kwietnia 2016 r. w Miejskim Domu Kultury w Wołominie odbył się etap Powiatowego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Organizatorem tego corocznego prozdrowotnego wydarzenia była Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wołominie, a współorganizatorami Powiat Wołomiński i Miejski Dom Kultury w Wołominie. Patronat nad Festiwalem objęła Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

Amerykańskie trucki podbiły wołomińską publiczność

Amerykańskie trucki podbiły wołomińską publiczność

3099

Kaskaderskie popisy niemieckiej grupy F.A. Stey na długo zapadną w pamięć wołomińskiej publiczności. Jazda na bocznych kołach, pokazy motocykli, quadów, jazda przez ścianę ognia i dachowanie pojazdów, a na koniec oryginalne monster trucki, które zgniatają mniejsze samochody.

UM Wołomin rozdał nagrody w 3 konkursach ekologicznych

UM Wołomin rozdał nagrody w 3 konkursach ekologicznych

3414

1 kwietnia br. odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w trzech konkursach ekologicznych zorganizowanych dla szkół i nauczycieli powiatu wołomińskiego. Mimo, iż uroczystość przypadła na dzień prima aprilis nie był to bynajmniej żart, a upominki i prezenty okazały się jak najbardziej prawdziwe.

250 uczestniczek Dnia Kobiet Biznesu 2016

250 uczestniczek Dnia Kobiet Biznesu 2016

3363

Dzień Kobiet Biznesu 2016 zorganizowany przez Fundację Wspierania Przedsiębiorczości Twoja Inicjatywa! zgromadził ponad 250 uczestniczek. Wszystkie panie okazały się głodne informacji o tym, jak budować swój wizerunek, jak wzmacniać pewność siebie w kontaktach biznesowych, jak prowadzić działania PR.

Konferencja

Konferencja "Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r"

3533

12 marca br. w Bibliotece UW w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona budowie muzeum upamiętniającemu największe polskie zwycięstwo militarne w historii XX wieku. Za cztery lata w 2020r. będziemy obchodzić 100. rocznicę bitwy, która - jak twierdzą historycy - zmieniła losy Polski i Europy.

Wołomin zakończył program

Wołomin zakończył program "Motylkowych Szpitali" Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej

2968

Podczas swojego ostatniego pobytu w Wołominie Jolanta Kwaśniewska z Fundacji "Porozumienie Bez Barier" zamknęła program "Motylkowych Szpitali" w całej Polsce. Stało się to w trakcie wizyty na oddziale pediatrycznym miejscowego szpitala.

Wywiady

Wołomin wśród miast testujących płatności PeoPay

Wołomin wśród miast testujących płatności PeoPay

2489

Opłaty w urzędach, w tym opłaty skarbowe, coraz częściej można uiszczać za pomocą smartfonów. Aby zapłacić za rejestrację pojazdu czy wydanie dokumentów, nie trzeba już wypłacać gotówki ani szukać okienka kasowego. Można to zrobić bezpośrednio u urzędnika, który załatwia sprawę. Jak dotąd taką możliwość mają mieszkańcy kilku wybranych gmin, które biorą udział w pilotażowym programie Banku Pekao SA i Krajowej Izby Rozliczeniowej. 

Źródło: newseria.pl.

Burmistrz Radwan przewidziała problemy z wołomińskimi inwestycjami

Burmistrz Radwan przewidziała problemy z wołomińskimi inwestycjami

2633

Kilka miesięcy temu zapytaliśmy p. Elżbietę Radwan o kłopoty z inwestycjami na terenie Gminy Wołomin, w szczególności z modernizacją na kolei i inwestycjami drogowymi. Wydawało się wtedy, że przestoje i opóźnienia w pracach mają charakter tymczasowy.

Dziś można zaryzykować stwierdzenie, że odpowiedzi pani Burmistrz okazały się prorocze. W ciągu kilku miesięcy problemy tylko się nasiliły. Protesty mieszkańców z wytyczeniem i budową  DW635 - trasy dojazdowej do S8, modernizacja Rail Baltica E75 na odcinku miasta Wołomin, budowa tunelu pod torami, zamykane i otwierane naziemne przejazdy kolejowe prze firmę Torpol, przyszłość RIPOK w Wołominie. To tylko nieliczne ze spraw, z jakimi musiał się w tym czasie zmagać magistrat Wołomina. Czy z powodzeniem - ocenią wyborcy.

Szukamy

Szukamy "młodych bohaterów" w powiecie wołomińskim

2455

Przyłączmy się do akcji ogłoszonej przez MSWiA pod nazwą "Młody Bohater". Szukajmy w swoim otoczeniu młodych ludzi, którzy swoją postawą i czynami zasługują na wyróżnienie. To mogą być dokonania wielkie, jak uratowanie komuś życia, albo po prostu poinformowanie służb o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub zagrożeniu.

Nagrodą w akcji jest okolicznościowy medal, który zostanie wręczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Młodzi bohaterowie" będą też wpisani do specjalnego rejestru na stronach MSWiA, gdzie każdy będzie mógł poznać ich historię.

Burmistrz Wołomina: Przetrzymamy, bo wiemy, że jutro będzie lepiej

Burmistrz Wołomina: Przetrzymamy, bo wiemy, że jutro będzie lepiej

2588

Węzeł S8, mini-obwodnica Wołomina, modernizacja trasy kolejowej i połączenie z warszawskim systemem ZTM, a do tego system parkingów "park&ride" - to wszystko sprawi, że Wołomin będzie coraz lepiej skomunikowany z Warszawą i resztą Polski. W pół godziny będzie można dotrzeć do centrum stolicy. Otworzy to także szanse na inwestycje w gminie i w powiecie. Wzrośnie wartość gruntów. Oczywiście, wiąże się to z przejściowymi trudnościami, ale - jak mówi p. Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina - przetrzymamy, bo wiemy, że jutro będzie lepiej.

Burmistrz Elżbieta Radwan zapowiada budowę małej obwodnicy Wołomina

Burmistrz Elżbieta Radwan zapowiada budowę małej obwodnicy Wołomina

2466

Żeby samochody nie wjeżdżały do centrum Wołomina, trzeba zbudować wokół miasta ring - rodzaj obwodnicy. W ten plan wpisuje się budowa ul. Zielonej od południa i ul. Kraszewskiej od północy. Wołomin nie ma też planów zagospodarowania przestrzennego. Okoliczne miasta są całe pokryte planami, a w Wołominie jest to tylko kilkanaście procent powierzchni. Jak tłumaczy Elżbieta Radwan, będzie to trudny i czasochłonny proces, bo to miasto narzuca rozwiązania na czyjejś własności.

Wołomin (na razie) przegrywa w walce o łącznik z S8

Wołomin (na razie) przegrywa w walce o łącznik z S8

2474

Komplikuje się budowa łącznika pomiędzy miastem Wołomin, a węzłem Wołomin na trasie S8. Przebieg trasy oprotestowali mieszkańcy wsi, przez które droga miałaby przebiegać oraz organizacje proekologiczne. Pomysły na wytyczenie trasy łącznika obu grup są sprzeczne. Burmistrz Wołomina, p. Elżbieta Radwan, ma problem. Jak wiadomo, z organizacjami proekologicznymi walczy się ciężko i często bezskutecznie. Na drugiej szali leży sympatia i głosy mieszkańców Gminy Wołomin. Wypowiedź nagraliśmy kilka tygodni temu, ale jak widać nadal pozostaje aktualna.

Burmistrz Wołomina: jestem od tego, by słuchać mieszkańców i realizować ich postulaty

Burmistrz Wołomina: jestem od tego, by słuchać mieszkańców i realizować ich postulaty

2100

Rozmawiamy z p. Elżbietą Radwan, Burmistrzem Wołomina, o inwestycjach infrastrukturalnych w mieście w 2016r. Mieszkańcy patrzą na ręce i pilnują władz, jak realizują budżet. To znak prawidłowej relacji - mówi Elżbieta Radwan. Jak się dowiedzieliśmy, tegoroczny budżet Wołomina nakierowany jest na inwestycje infrastrukturalne w oświacie. Prawie 30 mln zostanie wydanych na naprawę dróg, salę gimnastyczną przy SP3, budowę łącznika przy SP7, zmianę ogrzewania na termiczne w wołomińskich szkołach, remont elewacji SP5.

Wołomin szuka pomysłów na konkursy dla młodzieży

Wołomin szuka pomysłów na konkursy dla młodzieży

2581

30 tys. złotych udało się pozyskać przez UM Wołomin na trzy konkursy ekologiczne dla dzieci i młodzieży z miejscowych szkół. Jak mówi Joanna Żero z Wydziału Komunikacji Społecznej, cel jest szczytny, bo chodzi o edukację nt. ekologii i ochrony środowiska. Żeby dzieci były uczulone na to, że zanieczyszczenie środowiska nie pozostaje bez wpływu na nasze życie i zdrowie. Oprócz uczniów zyskały również szkoły i kreatywni nauczyciele. Tak trzymać!

Seniorzy z Wołomina proszą o zniżki i... toalety miejskie

Seniorzy z Wołomina proszą o zniżki i... toalety miejskie

2946

Gmina Wołomin prowadzi dialog z różnymi grupami społecznymi, także z seniorami w ramach Rady Seniorów. Tematem ostatnich miesięcy jest Karta Seniora, która wyposaży starszą część społeczeństwa w specjalne uprawnienia i przywileje. Emeryci nie tylko pilnują wnuków i odpoczywają, ale także domagają się aktywnej roli w gospodarowaniu miastem i gminą. Jak mówi Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina, emeryci mają dobry osąd tego, co się dzieje i postulują o zmiany. m.in. o postawienie w mieście lokalnych toalet.

Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina, stawia na przyjaźń polsko-węgierską

Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina, stawia na przyjaźń polsko-węgierską

2178

23. marca obchodzimy oficjalny dzień przyjaźni polsko-węgierskiej. W 2012 roku miasto Wołomin podpisało umowę partnerską z Csepel - 21. dzielnicą Budapesztu. Węgrzy z tej dzielnicy dostarczyli nam bezpłatną amunicję w czasie Bitwy Warszawskiej 1920r. Rok 2016 został wyznaczony uchwałą Rady Miejskiej Wołomina na rok przyjaźni polsko-węgierskiej. W tym roku planujemy szereg wydarzeń promujących kulturę węgierską. - powiedziała Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina. - Miasto Wołomin będzie szukać relacji partnerskich z miastami, w których żyje Polonia - dodała Elżbieta Radwan.

Bartłomiej Rajchert,  Instytut Historyczny: Zaczynamy budowanie społecznego poparcia na rzecz powstania Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r.

Bartłomiej Rajchert, Instytut Historyczny: Zaczynamy budowanie społecznego poparcia na rzecz powstania Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r.

2979

Muzeum Bitwy Warszawskiej powinno było powstać 26 lat temu. Lepiej jednak późno niż wcale. Przygotowana jest infrastruktura – Gmina Wołomin ma projekt, pozwolenie na budowę i działkę. Potrzebne są jedynie pieniądze - mówi Bartłomiej Rajchert ze Stowarzyszenia Instytut Historyczny Bitwa Warszawska 1920. - Przede wszystkim jednak potrzebny jest narodowy plan i ponadpartyjna współpraca. Dobrze, żeby Muzeum powstało najpóźniej w 100. rocznicę Bitwy w 2020r.

Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina, o Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r.: Zacznijmy opowiadać o zwycięstwie. Zwycięstwa jednoczą

Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina, o Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r.: Zacznijmy opowiadać o zwycięstwie. Zwycięstwa jednoczą

2405

Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r. Rozpoczęła się dyskusja o koncepcji parku historyczno-militarnego w Ossowie, gdzie muzeum ma być zlokalizowane. Trzeba głośno mówić, że Bitwa Warszawska jest naszym dobrem ogólnonarodowym. Zwyciężyła Polska, Europa i chrześcijaństwo. Zwycięstwa jednoczą - powiedziała Burmistrz Wołomina, Elżbieta Radwan - Kultywujemy tragiczne karty z naszej historii. Zacznijmy być dumni z chlubnych wydarzeń. Najlepszym miejscem, by nadrobić stracony czas, jest Ossów.