Informacje

Witold Sokołowski
Witold Sokołowski 2017-08-18 14:06:03

Włamywacz do centrum ogrodniczego w Kobyłce złapany

Kilka dni temu policjanci z komisariatu w Kobyłce pełniąc służbę w godzinach nocnych udali się w rejon centrum ogrodniczego, gdzie jakaś osoba miała wejść na jego teren. Gdy tylko policjanci znaleźli się na miejscu usłyszeli odgłosy dobiegające z budynku zewnętrznego kasy placówki handlowej. Podejrzewając, że mogło dojść do włamania przeskoczyli przez ogrodzenie posesji po czym w pomieszczeniu kasowym zatrzymali młodego mężczyznę. Ten był wyraźnie zaskoczony widokiem mundurowych. Już wstępne czynności jakie wykonali na miejscu policjanci wskazały, że 18-latek włamał się do budynku kasowego, po czym dokonał kradzieży kart lojalnościowych i pieniędzy. Straty właściciel centrum ogrodniczego oszacował na kwotę ponad 1500 złotych.

Damian K. trafił do policyjnej celi w wołomińskiej Komendzie. Podczas sprawdzania jego danych osobowych w policyjnym systemie okazało się, że mimo młodego wieku dopuścił się już 12 innych przestępstw przeciwko mieniu oraz 20 razy był rejestrowany jako osoba poszukiwana, tym razem również przez jednostkę Policji z Tomaszowa Lubelskiego. Analiza odnotowanych w komisariacie policji w Kobyłce zdarzeń z ostatniej doby przed zatrzymaniem 18-latka wskazywała, że dwóch innych przestępstw w tym kradzieży z wnętrza pojazdu pieniędzy w kwocie 300 złotych oraz dysku zewnętrznego i kluczy a także torebki damskiej z zawartością dokumentów i pieniędzy z pomieszczeń pracowniczych hotelu mógł dopuścić się Damian K.

Podczas przesłuchania 18-latek przyznał się do wszystkich tych przestępstw, usłyszał łącznie 3 zarzuty w tym jedno kradzieży z włamaniem i dwie kradzieże za co może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postanowieniem prokuratora rejonowego w Wołominie został też objęty policyjnym dozorem.

Źródło: KPP Wołomin/ts.

Komentarze

Zobacz podobne

Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej

Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej

1048

Już w najbliższą niedzielę – 27 sierpnia, w Sierakowie k. Przasnysza odbędzie się największa i najważniejsza impreza rolnicza – Dożynki Województwa Mazowieckiego i Diecezji Płockiej. Współorganizatorami tegorocznego wydarzenia są samorząd województwa mazowieckiego, powiat przasnyski i gmina Przasnysz.

Mazowsze przekaże pieniądze dla poszkodowanych w nawałnicach

Mazowsze przekaże pieniądze dla poszkodowanych w nawałnicach

919

Po 333 tys. zł wparcia z budżetu Mazowsza mają otrzymać gmina Sośno w województwie kujawsko-pomorskim oraz gminy Lipusz i Dziemiany w województwie pomorskim, które ucierpiały w sierpniowej nawałnicy. Z propozycją przekazania gminom w sumie 1 mln zł wyszedł Zarząd Województwa Mazowieckiego.

13 i 14-latka z Marek z zarzutem kradzieży mienia

13 i 14-latka z Marek z zarzutem kradzieży mienia

1604

13 i 14-latkę mieszkanki podwarszawskich Marek zatrzymali i rozliczyli jako nieletnich sprawców czynu karalnego – kradzieży wartego blisko 1200 tabletu funkcjonariusze Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii wołomińskiej Komendy. Zebrane materiały prowadzonego postępowania policjanci już skierowali do sądu rodzinnego w Wołominie.

Ponad 2000 wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca

Ponad 2000 wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca

1023

7 sierpnia br., w nieco ponad miesiąc od startu programu „Radzymińska Karta Mieszkańca”, Gmina Radzymin wydała dwutysięczną kartę. Jej posiadaczką jest kilkuletnia Maja, która przyszła po odbiór karty z mamą i bratem.

73. rocznica Powstania Warszawskiego - uroczystości 5 sierpnia

73. rocznica Powstania Warszawskiego - uroczystości 5 sierpnia

950

Przez cały sierpień i wrzesień oddajemy hołd żołnierzom i ofiarom Powstania Warszawskiego. Najbliższe uroczystości upamiętniające walki powstańcze już w najbliższą sobotę 5. sierpnia.

Złodzieje biżuterii z Radzymina zatrzymani przez Policję

Złodzieje biżuterii z Radzymina zatrzymani przez Policję

1154

Dwóch 19-latków, 30 i 34-latka zatrzymali funkcjonariusze wydziału kryminalnego wołomińskiej i stołecznej Policji. Mężczyźni wspólnie i porozumieniu dokonali włamania do budynku mieszkalnego na terenie gminy Radzymin, gdzie ich łupem padła biżuteria i monety. Cała czwórka wpadła chwilę po dokonanym przestępstwie.

Relacje

Orkiestra dęta i kropidło z okazji przekazania 100 samochodów dla Policji

Orkiestra dęta i kropidło z okazji przekazania 100 samochodów dla Policji

4855

Tabor Policji warszawskiego garnizonu wzbogacił się o prawie 100 nowych radiowozów. Zakup pojazdów służbowych był możliwy dzięki wsparciu środków budżetowych Policji przez lokalne samorządy. Łącznie na ten cel wydatkowano ponad 6 mln złotych. W oficjalnym przekazaniu, które odbyło się na placu przed Pałacem Mostowskich, udział wzięli samorządowcy, policjanci oraz zaproszeni goście.

Zadzwoń do swojego dzielnicowego - nowa aplikacja MSWiA

Zadzwoń do swojego dzielnicowego - nowa aplikacja MSWiA

3924

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło nową wersję aplikacji mobilnej „Moja Komenda”, dzięki której odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem zamieszkania. Aplikacja zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Jest dostępna na telefony z Android.

"Renia" dołączyła do strażaków w Markach

3802

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, przyjechał w odwiedziny do strażaków-ochotników z Marek. Oprócz podziękowań i wzajemnych kurtuazji wizyta miała też gospodarski charakter. Minister przywiózł ze sobą nowy wóz strażacki, popularną "Renię", który od tej pory znajdzie się na wyposażeniu miejscowych strażaków.

Konferencja

Konferencja "Czas na Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920r"

3595

12 marca br. w Bibliotece UW w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona budowie muzeum upamiętniającemu największe polskie zwycięstwo militarne w historii XX wieku. Za cztery lata w 2020r. będziemy obchodzić 100. rocznicę bitwy, która - jak twierdzą historycy - zmieniła losy Polski i Europy.

Paulina Sikorska, Urząd Marszałkowski: Stan prac oraz harmonogram konkursów na projekty ZIT WOF

Paulina Sikorska, Urząd Marszałkowski: Stan prac oraz harmonogram konkursów na projekty ZIT WOF

3397

Ruszyły konkursy dotyczące budowy ścieżek rowerowych, a za chwilę rozpocznie się nabór na dofinansowania do budowy parkingów P&R na terenie tzw. Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego, czyli stolicy i poszczególnych gmin z powiatów warszawskiego zachodniego, pruszkowskiego, nowodworskiego, grodziskiego, żyrardowskiego, piaseczyńskiego, otwockiego, mińskiego, wołomińskiego i legionowskiego. Tylko w tym roku zarząd województwa przeznaczył na mobilność miejską ok. 250 mln zł.

Radzymin uczcił żołnierza wyklętego

Radzymin uczcił żołnierza wyklętego

3385

Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z władzami miasta zorganizował mieszkańcom Radzymina nie lada ucztę. W pierwszą sobotę lutego w ośrodku odbył się koncert patriotyczny poświęcony mieszkańcowi Radzymina - żołnierzowi wyklętemu - p. Mieczysławowi Chojnackiemu.

Wywiady

2017 rok będzie okresem rozwoju mniejszych miast

2017 rok będzie okresem rozwoju mniejszych miast

3048

W 2017 roku – podobnie jak w ubiegłym – rynek pracy będzie należał do kandydata. Największe i najbardziej zróżnicowane możliwości kariery zawodowej dostępne są dla osób w dużych miastach. Potwierdzają to wyniki specjalistów i managerów na rynku pracy. Wynika z nich, że Wrocław jest najatrakcyjniejszym miejscem pracy i relokacji – wskazało go 40% badanych respondentów. Inne miasta, tj. Gdańsk, Kraków czy Poznań są atrakcyjnym miejscem pracy dla co 3 pracownika.

– Napływ nowych inwestycji do Polski pozwala sądzić, że 2017 rok będzie dynamicznym okresem rozwoju mniejszych miast – powiedziała serwisowi eNewsroom.pl Agnieszka Wójcik, Market Research Manager w Antal Polska – Miasta – przykładowo Rzeszów – spodziewają się nawet 18 tysięcy miejsc pracy w 2017 roku. Opole w tym roku zawiadomiło o 3 nowych inwestycjach – mają one zapewnić 200 nowych miejsc pracy. Dobra sytuacja na rynku pracy będzie dotyczyła niemal każdego regionu w Polsce – powiedziała Wójcik.

Źródło: enewsroom.pl.

Burmistrz Marek dumny z 1. strefy biletowej

Burmistrz Marek dumny z 1. strefy biletowej

2582

22 września ZTM Warszawa, Rada Warszawy i Rada Miasta Marki osiągnęły porozumienie w kwestii dołączenia miasta Marki do 1. strefy biletowej stolicy. Od 1 listopada br. mieszkańcy obu miast będą mogli podróżować korzystając z tych samych biletów.

Mieszkańcy Marek odczują zmiany w swoich portfelach. Dzięki wejściu do stołecznej strefy komunikacyjnej oszczędzą na biletach. Każdy kij ma jednak dwa końce. Miasto Marki zwiększy za to płatności na rzecz warszawskiego ZTM z 3.5 mln do 4.5 mln rocznie.

W związku ze zmianą stref biletowych modyfikacjom ulegnie numeracja autobusów. Linia 718 zostanie zmieniona na 140, 732 na 240, a 805 na 340. Trasy autobusów bez zmian.

Źródło: UM Marki.

Szukamy

Szukamy "młodych bohaterów" w powiecie wołomińskim

2525

Przyłączmy się do akcji ogłoszonej przez MSWiA pod nazwą "Młody Bohater". Szukajmy w swoim otoczeniu młodych ludzi, którzy swoją postawą i czynami zasługują na wyróżnienie. To mogą być dokonania wielkie, jak uratowanie komuś życia, albo po prostu poinformowanie służb o zbliżającym się niebezpieczeństwie lub zagrożeniu.

Nagrodą w akcji jest okolicznościowy medal, który zostanie wręczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. "Młodzi bohaterowie" będą też wpisani do specjalnego rejestru na stronach MSWiA, gdzie każdy będzie mógł poznać ich historię.

PKO BP przypomina o 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego

PKO BP przypomina o 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego

2533

„1 sierpnia ’44. Pamiętamy” − takim hasłem na fasadzie stołecznej rotundy PKO Bank Polski przypomina o 72. Rocznicy Powstania Warszawskiego i włącza się w jej obchody. Bank zaprasza na wyjątkową wystawę zdjęć Jerzego Tomaszewskiego, korespondenta i fotoreportera powstania. PKO Bank Polski kolejny raz włącza się w obchody rocznicowe Powstania Warszawskiego. Kilka lat wcześniej na budynku Rotundy można było zobaczyć prezentację portretów kobiet biorących udział w Powstaniu, będącą częścią wystawy „Kobiety-Powstańcy”.

Źródło: newsrm.tv.

Burmistrz Chaciński ojcem porozumienia ws. DW635

Burmistrz Chaciński ojcem porozumienia ws. DW635

2968

Jak powiedział Kazimierz Rakowski, starosta wołomiński, duże zasługi w osiągnięciu porozumienia z mieszkańcami Nowego Jankowa oraz Towarzystwem na Rzecz Środowiska ma Krzysztof Chaciński – burmistrz Radzymina. Wszystkie strony podkreślają zgodnie, że długotrwały impas w rozmowach miedzy władzami samorządowymi, a mieszkańcami wynikał przede wszystkim z braku dobrej woli po stronie lokalnych władz. Nie było chęci komunikacji i wysłuchania racji zwykłych ludzi. Jak obiecują sygnatariusze porozumienia, teraz ma się to zmienić, a rozwój cywilizacyjny i zmiany w infrastrukturze nie będą odbywały się kosztem mieszkańców i ich mienia.

Nagroda dla Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

Nagroda dla Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie

3285

Już po raz drugi Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie otrzymał znak jakości „Przyjazny Urząd”. To prestiżowe wyróżnienie w kategorii „urzędy marszałkowskie” przypada w udziale najbardziej otwartym na potrzeby klientów placówkom. – Nagroda „Przyjazny Urząd” to dla nas bardzo ważne wyróżnienie, bo jej otrzymanie oznacza, że jesteśmy przyjaznym urzędem zarówno dla klientów, jak i pracowników. Kapituła konkursu wysoko oceniła przyjęte przez nas rozwiązanie takie jak: transparentność, udział mieszkańców w kreowaniu prawa, czytelną informację czy profesjonalną obsługę w urzędzie - powiedziała Tamara Borkowska, zastępca dyrektora departamentu organizacji do spraw organizacyjno-prawnych i pełnomocnik marszałka ds. zintegrowanego systemu zarządzania.