Ząbki

Relacje

Uczniowie SP3 z Ząbek na Uniwersytecie Warszawskim

Uczniowie SP3 z Ząbek na Uniwersytecie Warszawskim

2758

Uczniowie z klasy IIe Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach uczestniczyli we wrześniu w pokazowej lekcji programowania na Uniwersytecie Warszawskim. Lekcja miała pokazać nauczycielom informatyki, jak wprowadzać dzieci w skomplikowany świat kodów.

1 października KYOKUSHIN CUP 4 w Ząbkach

1 października KYOKUSHIN CUP 4 w Ząbkach

3484

Klub Sportów Walki KYOKUSHIN zaprasza na Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin w Ząbkach - KYOKUSHIN CUP 4. W tych prestiżowych rozgrywkach prowadzonych w formie dużej Gali Sportów Walki z pokazami, weźmie udział około 30 klubów z całej Polski.

Natalia Przybysz z Ząbek zaprasza na koncert z piosenkami The Beatles

Natalia Przybysz z Ząbek zaprasza na koncert z piosenkami The Beatles

2850

Natalia Przybysz to jedna z bardziej popularnych wokalistek w Polsce. Znana z zespołu the Sistars i wielu innych projektów jazzowo-rockowych. 16. lipca będzie jej można posłuchać w Warszawie na koncercie "Spragnieni Lata" sponsorowanym przez Cydr Lubelski.

UKS Ząbkovia Ząbki - AS Roma 1:5 - Relacja

UKS Ząbkovia Ząbki - AS Roma 1:5 - Relacja

2848

25. czerwca 2016r. na Stadionie Miejskim w Ząbkach odbył się mecz towarzyski piłkarek kategorii wiekowej U12 pomiędzy drużynami Ząbkovii Ząbki i AS Romy. Wynik 1:5.

Wideorelacja z festynu rodzinnego w Przedszkolu Publicznym

Wideorelacja z festynu rodzinnego w Przedszkolu Publicznym "Skrzat" w Ząbkach

2444

Tegoroczny festyn rodzinny w "Skrzacie" na długo zapisze się w naszej pamięci. Przede wszystkim ze względu na wspaniałą atmosferę, jaką na scenie przedszkolnego amfiteatru i poza nim stworzyli rodzice i wychowawcy. Ogromne wrażenie zrobił na nas wysiłek organizacyjny, jaki został w tę imprezę włożony. Nie byłaby ona możliwa bez zaangażowania wielu osób, w tym rodziców dzieci, które do przedszkola uczęszczały w minionych latach.

IX Bieg Ząbkowski - dekoracja zwycięzców

IX Bieg Ząbkowski - dekoracja zwycięzców

3001

Tegoroczny bieg zgromadził kilkuset zawodników i zawodniczek w różnych grupach wiekowych. Przedszkolaki pobiegli na dystansie 300m. Szkoły podstawowe na odległość 1500m. Wraz z wiekiem dystans rósł do 2500m. Najdłuższy odcinek do pokonania mieli biegacze biegu głównego, bo aż 5000m (dwie pętle wokół stadionu miejskiego w Ząbkach).

Warsztaty edukacyjne dla rodziców w przedszkolu

Warsztaty edukacyjne dla rodziców w przedszkolu "Skrzat" w Ząbkach

2959

Przedszkole Publiczne nr 3 w Ząbkach kolejny rok organizuje cykl warsztatów edukacyjnych pod nazwą „Szkoła dla Rodziców”. Chodzi o to, by stworzyć rodzicom warunki do dzielenia się doświadczeniami w wychowaniu dzieci. Główny temat spotkań to sposób właściwej komunikacji z dzieckiem. Warsztatom sprzyja bezpośredniość prowadzących terapeutów oraz domowa atmosfera samego przedszkola.

Wiesław Kowalski

Wiesław Kowalski "Z gitarą przez młodość i dorosłe życie"

3109

23. stycznia 2016 w MOK Ząbki odbył się koncert Wiesława Kowalskiego pt. "Z gitarą przez młodość i dorosłe życie".

Burmistrz Perkowski: priorytetem nie jest ul. Powstańców

Burmistrz Perkowski: priorytetem nie jest ul. Powstańców

3332

Obecnie największym priorytetem nie jest ul. Powstańców, ale ulica do niej równoległa. Będzie łączyła ulice: Złota, Kościelna i Herberta. Nie będzie za to miała połączenia ani z ul. Chełmżyńską, ani z Żołnierską.

Władze Ząbek mają dylemat: drogi czy szkoły

Władze Ząbek mają dylemat: drogi czy szkoły

3024

Dzięki inwestycji za ok. 2 mln zł na całej ul. Powstańców jest już kanalizacja przeciwdeszczowa. Część tych pieniędzy pochodzi od prywatnych deweloperów i inwestorów. Kolejny problem to utwardzanie dróg.

W 2016r. Ząbki inwestują w oświatę

W 2016r. Ząbki inwestują w oświatę

3029

Jak powiedział Burmistrz Robert Perkowski podczas spotkania z mieszkańcami ul. Powstańców, Ząbki można by stawiać za wzór płodności na skalę ogólnopolską. W latach 2014-2015 odnotowano w Ząbkach największy przyrost naturalny w Polsce.

7.7 mln zł na inwestycje w Ząbkach w 2016r.

7.7 mln zł na inwestycje w Ząbkach w 2016r.

2990

29. grudnia 2015r. uchwalono budżet miasta Ząbki. Zakłada on wydanie 7.7 mln zł na inwestycje infrastrukturalne w mieście. Najwięcej środków zostanie przeznaczonych na szkoły i ich rozbudowę. Dużo mniej pieniędzy niż w poprzednich latach przypadnie na poprawę dróg.

Radni i nauczyciele z Ząbek śpiewają kolędę

Radni i nauczyciele z Ząbek śpiewają kolędę "Z narodzenia Pana"

2294

Wieczór Trzech Króli w Ząbkach upłynął pod znakiem kolędowania w kościele pw. Świętej Trójcy. Ku zaskoczeniu mieszkańców miasta do wspólnego śpiewania zaprosili ich nie celebryci, nie artyści, ale miejscowi radni, nauczyciele i wychowawcy. Koncert prowadził aktor Marek Wysocki, który raczył słuchaczy interpretacją wierszy takich poetów, jak Norwid, czy ks. Twardowski.