Radzymin

Informacje

Więcej ścieżek rowerowych w Radzyminie i okolicach

Więcej ścieżek rowerowych w Radzyminie i okolicach

2018-02-23 23:13:33

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał 16 lutego br. umowę z firmą AGBUD na budowę kolejnych odcinków ścieżek rowerowych. W ramach tej umowy w 2018 r. powstanie 4,5-kilometrowy ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż ulicy Weteranów w Radzyminie na odcinku od przejazdu kolejowego do granicy sąsiadującego z Gminą Radzymin Nieporętu oraz połączenie rowerowe pomiędzy al. Jana Pawła II i ul. Wołomińską.

Przebudowa ul. Szkolnej w Radzyminie

Przebudowa ul. Szkolnej w Radzyminie

2018-02-10 13:39:40

Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński podpisał 6 lutego br. umowę z firmą AGBUD na modernizację ulicy Szkolnej w Radzyminie. Firma zbuduje kanalizację deszczowo-drenażową oraz położy nową nawierzchnię jezdni. Wartość inwestycji to blisko 1,5 mln złotych.

Otwarcie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Radzyminie

Otwarcie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Radzyminie

2017-09-03 22:32:34

Starosta Wołomiński zaprasza na uroczyste otwarcie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Radzyminie. Już w najbliższy poniedziałek 4 września 2017.

Ponad 2000 wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca

Ponad 2000 wydanych Radzymińskich Kart Mieszkańca

2017-08-10 11:10:32

7 sierpnia br., w nieco ponad miesiąc od startu programu „Radzymińska Karta Mieszkańca”, Gmina Radzymin wydała dwutysięczną kartę. Jej posiadaczką jest kilkuletnia Maja, która przyszła po odbiór karty z mamą i bratem.

Uroczystości

Uroczystości "Cudu nad Wisłą" w Radzyminie - program

2017-08-09 17:36:08

Programowi 15 sierpnia w Radzyminie towarzyszą ciekawe imprezy okolicznościowe w poprzedzających dniach. Przegląd wydarzeń w ramach obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej w Radzyminie w podziale tematycznym. 

Obchody rocznicy

Obchody rocznicy "Cudu nad Wisłą" i święta Wojska Polskiego w Radzyminie

2017-08-07 13:02:06

Radzymin, „miasto Cudu nad Wisłą”, przygotował na obchody 97. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 bogaty program wydarzeń patriotycznych, kulturalno-rozrywkowych, sportowych i rekreacyjnych. Główne uroczystości patriotyczne odbędą się na Cmentarzu Poległych 1920 w Radzyminie o godz. 17:00.

Relacje

XXII Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym Radzymin 2016

XXII Mistrzostwa Polski w Tańcu Sportowym Radzymin 2016

3170

Zawody odbyły się w Radzymińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji 26 listopada br. W rywalizacji sportowej uczestniczyły kluby z całej Polski. Powiat wołomiński reprezentowały Acro Dance z Marek i Fanaberia z Radzymina.

Relacja z otwarcia przedszkola nr 2 w Radzyminie

Relacja z otwarcia przedszkola nr 2 w Radzyminie

3583

Przedszkole nr 2 w Radzyminie działa od 1979 roku. Do sierpnia br. jego siedziba mieściła się przy ul. Konstytucji 3 Maja, gdzie dysponowało czterema salami. Przeprowadzka do nowego budynku przy ul. Witosa pozwoliła zwiększyć znacząco liczbę dzieci zapisanych do przedszkola i poprawić warunki do zabawy i edukacji.

Tour de Pologne na historycznym szlaku

Tour de Pologne na historycznym szlaku

3801

Jak co roku wokół wyścigu kolarskiego Tour de Pologne odbywa się szereg wydarzeń towarzyszących. 4. lipca na Cmentarzu Poległych 1920r. w Radzyminie miała miejsce wzruszająca uroczystość upamiętnienia kolarzy - uczestników Bitwy Warszawskiej 1920r. Niewiele osób wie, że po stronie wojsk walczących z armia bolszewicką w 1920r. byli również członkowie ówczesnego Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów.

Radzymin uczcił żołnierza wyklętego

Radzymin uczcił żołnierza wyklętego

3328

Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu wraz z władzami miasta zorganizował mieszkańcom Radzymina nie lada ucztę. W pierwszą sobotę lutego w ośrodku odbył się koncert patriotyczny poświęcony mieszkańcowi Radzymina - żołnierzowi wyklętemu - p. Mieczysławowi Chojnackiemu.

Wywiady

Burmistrz Chaciński ojcem porozumienia ws. DW635

Burmistrz Chaciński ojcem porozumienia ws. DW635

2893

Jak powiedział Kazimierz Rakowski, starosta wołomiński, duże zasługi w osiągnięciu porozumienia z mieszkańcami Nowego Jankowa oraz Towarzystwem na Rzecz Środowiska ma Krzysztof Chaciński – burmistrz Radzymina. Wszystkie strony podkreślają zgodnie, że długotrwały impas w rozmowach miedzy władzami samorządowymi, a mieszkańcami wynikał przede wszystkim z braku dobrej woli po stronie lokalnych władz. Nie było chęci komunikacji i wysłuchania racji zwykłych ludzi. Jak obiecują sygnatariusze porozumienia, teraz ma się to zmienić, a rozwój cywilizacyjny i zmiany w infrastrukturze nie będą odbywały się kosztem mieszkańców i ich mienia.

Tadeusz Redyk: Przedsiębiorcy nie mają reprezentacji w lokalnych gremiach

Tadeusz Redyk: Przedsiębiorcy nie mają reprezentacji w lokalnych gremiach

2333

Rozmowa odbyła się po pierwszym spotkaniu Forum Gospodarczego Powiatu Wołomińskiego. Zdaniem Tadeusza Redyka, przedsiębiorcy nie mają swojej lokalnej reprezentacji. Głos przedsiębiorców musi być słyszalny w lokalnych gremiach. Sukces powiatu zależy od współdziałania przedsiębiorców z samorządem.

Jak mówi w rozmowie Tadeusz Redyk, jest kilka spraw, które podlegają poprawie. Jako powiat musimy dbać o swój wizerunek. Druga sprawa to upraszczanie procedur prowadzenia działalności gospodarczej. Innym problemem, szczególnie dla inwestorów, jest dostęp do podstawowych mediów "od zaraz".